Choinka świąteczna z szyszek


Świąteczna choinka Choinka świąteczna z szyszekSezon na na ozdoby bożonarodzeniowe uważam za otwarty. Znana jest prawda, że kto sam robi ozdoby świąteczne zaczyna parce już w listopadzie. A nawet wcześniej bo gromadzenie materiałów zaczyna się już w trakcie pierwszych jesiennych spacerów. Mam już wianek na drzwi i szopkę z tamtego roku, a nawet stroik na stół ale to zdecydowanie za mało, żeby ozdobić cały dom i wprowadzić świąteczny akcent w każdym pomieszczeniu:)

Tym razem zabrałam się za choinkę z szyszek. Szybka i łatwa w wykonaniu. Będzie pięknym stroikiem na stole lub też oryginalnym prezentem dla najbliższych. Do zrobienia świątecznej choinki najlepiej nadadzą się małe szyszki modrzewia. Są małe i urokliwe. Łatwo je komponować i łączyć ze sobą.  Wypełniają praktycznie każdą wolną przestrzeń na wykonywanej ozdobie. Wygospodarujcie wolną godzinkę, zgromadźcie potrzebne materiały i zacznijcie tworzyć swoje, niepowtarzalne ozdoby świąteczne.


Jak zrobić choinkę z szyszek?Obklejenie styropianowego stożka szyszkami to baza, którą możecie ozdabiać wedle uznania. Ja w tym celu użyłam brokatowe, styropianowe kuleczki oraz sztuczną jarzębinę.

Potrzebne materiały:


- styropianowy stożek,
- szyszki modrzewia,
- ozdoby, 
- klej na gorąco,
- farba w sprayu,
- kartonowe pudełko,
- nożyczki,


A teraz krok po kroku dowiecie się jak zrobić choinkę z szyszekPrzygotowanie styropianowej formy


Zanim zaczniecie mocować szyszki warto upewnić się, że są suche i czyste. Styropianowy stożek jest biały więc istnieje ryzyko, że jego kolor będzie prześwitywał między szyszkami- ja wpadłam na pomysł by pomalować go farbą w spayu w kolorze złotym. Możecie także obkleić go bibułą lub cienkim materiałem- najlepiej w kolorze zbliżonym do szyszek. 

Świąteczna choinka


Mocowanie szyszek do styropianowej formy


Dopiero do tak przygotowanej formy jak to opisałam w poprzednim kroku można przyklejać szyszki. Używam w tym celu kleju na gorąco. Zaczynam przyklejać szyszki na dole i stopniowo idę w górę. Na sam szczyt warto zostawić sobie najmniejsze szyszki, bo im wyżej tym mniej miejsca. Największe szyszki zużyjcie na samym dole. 

Choinka z szyszek


Malowanie choinki


Obklejoną szyszkami choinkę maluję farbą w sprawy. Ja użyłam koloru złotego i białego gdyż chciałam uzyskać zimowy akcent. Farby używam na świeżym powietrzu i czekam aż wyschnie zanim zabiorę się do dalszej pracy.  

Ozdabianie choinki


Tutaj możecie poszaleć. Ja przykleiłam pomiędzy szyszkami złote i białe kuleczki, które idealnie wypełniły szczeliny pomiędzy szyszkami. Gdzieniegdzie przykleiłam sztuczną jarzębinę bo czerwony to zdecydowanie kolor świąt. Mam nadzieję, że po tej instrukcji z zaciekawieniem i pasją zabierzecie się do samodzielnego przygotowania ozdób świątecznych.

8 komentarzy:

 1. Fajny pomysł, wygląda to bardzo ładnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna! Może skuszę się i spróbuję swoich sił:)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam bardzo podobną choinkę, jest ze mną już parę lat i zawsze mnie zachwyca i wprowadza fajny nastrój do wnętrza :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka śliczna! Idealna dla kogoś, kto lubi naturalne ozdoby. Chyba w weekend wybierzemy się na poszukiwanie szyszek...

  OdpowiedzUsuń
 5. Elegancki dodatek na świąteczny stół - myślałam, że wykonanie jest dużo trudniejsze, ale okazuje się, że jest całkiem ok :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobają mi się takie ozdoby. A ta choinka jest rewelacyjna. Szkoda, że nieam szyszek. Ale zatrzymuje pomysł na przyszły rok.

  OdpowiedzUsuń