Świeczniki świąteczne

stroiki świąteczne


 Świeczniki świąteczneChoinka z szyszek już gotowa...ale to dopiero początek świątecznych inspiracji. Ponieważ lubię świece bo wprowadzają nastrój i klimat to postanowiłam przygotować świąteczne stroiki. Zostało mi trochę ozdób po robieniu świątecznej choinki więc miałam wszystko pod ręką. Takie stroiki to kolejny akcent, który nada Waszym domom pięknego, bożonarodzeniowego charakteru. Ach jak ja lubię dekorować dom na święta:)

Ja przygotowałam trzy świeczniki. Do ich ozdobienia użyłam szyszek sosny i modrzewia. Dołożyłam kilka ozdób i gotowe. Samodzielnie wykonane ozdoby mają niepowtarzalny charakter a ich przygotowanie sprawia ogromną przyjemność. Możecie w takie prace zaangażować swoje dzieci będzie to wspaniała przygoda dla całej rodziny.Jak zrobić świąteczne świeczniki?Jako podstawę do świeczników możecie użyć małe styropianowe koła, ale równie dobrze sprawdzi się gruba tektura. W tym drugim przypadku możecie wyciąć sobie dowolny rozmiar koła dopasowując go do grubości Waszych świeczek.

Potrzebne materiały:

- tektura,
- kawałki materiału,
- szyszki sosny i modrzewia,
- ozdoby,
- klej na gorąco,
- farba w sprayu,


A teraz krok po kroku jak zrobić świąteczne świeczniki?Wycinanie podstawy świeczników


Na grubej tekturze odrysowujemy kształt koła. Większe na zewnątrz i mniejsze w środku. Następnie za pomocą nożyka do cięcia tapet wycinamy kształt naszej podstawy.


nóż do tapet
Obklejanie podstawy świeczników świątecznych


Tekturowe koło obkleiłam kawałkami materiału mocowanymi za pomocą kleju na gorąco. Ja wybrałam kolor zielony ale brązowy też by pasował. Jak nie macie materiału możecie obkleić podstawę świecznika wstążką lub ewentualnie bibułą.


stroiki świąteczne


Mocowanie szyszek 


Tym razem użyłam szyszki sosny i modrzewia- przymocowałam je do podstawy świecznika za pomocą kleju na gorąco. Najpierw szyszki sosny jedna obok drugiej a potem szyszki modrzewia, które są mniejsze i można nimi zakryć powstałe otwory.

szyszki sosny


Malowanie świecznika farbą w sprayu


Tak przygotowany świecznik malujemy na zewnątrz farbą w sprayu. Inną opcją jest pomalowanie najpierw szyszek i dopiero gdy wyschną przyklejanie ich do podstawy. Ja wybrałam drugą opcję.
Ozdabianie świeczników


Pora na najprzyjemniejszy etap prac. Doklejamy ozdoby: ja użyłam brokatowych, styropianowych kulek oraz sztucznej jarzębiny. 
świąteczne świeczniki


4 komentarze:

 1. Robiłam taki. Wiadomo ręczna robota, to bardziej się docenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne! Zainspirowałaś mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest największy komplement dla mnie:) Pozdrawiam!

   Usuń