Opaska dla dziecka

 

przeplatana opaska


Opaska dla dziecka


Córeczka jest już szczęśliwą posiadaczką czapki i apaszki i prezentuję się w niej pięknie. Ale nie chciałabym poprzestać tylko na tym zestawie. Mam nadzieję, że już niedługo zrobi się znacznie cieplej i czapkę zamienimy na opaskę.

Zostało mi trochę materiału po uszyciu czapki i postanowiłam uszyć dla córeczki przeplataną opaskę. Wystarczy pół godzinki i przeplatana opaska gotowa. Wystarczy wykrój, odpowiednie zszycie i gotowe. To takie proste a daje ogromną satysfakcję i możliwość wykonania czegoś pod nasze osobiste gusta:) Szyjemy!


Jak uszyć przeplataną opaskę?


Zgodnie z moim opisem uszyjecie opaskę dla dziecka lub osoby dorosłej. Wystarczy dopasować wykrój do rozmiarów głowy osoby dla której będzie opaska. Coś czuję, że u nas na jednej się nie skończy. Kolorowa opaska to świetne dopełnienie każdej stylizacji.


Do uszycia opaski potrzebujemy:

- rozciągliwy materiał - u mnie dresówka pętelkowa,
- maszynę do szycia,
- igła do szycia dzianin 90,
- nici dobrane kolorystycznie do materiału- ja użyłam czerwonej,
- szpilki,
- kreda krawiecka lub mydełko,
- metr krawiecki,
- nożyczki,


A teraz krok po kroku jak uszyć przeplataną opaskę?Tworzymy wykrój 


Mierzymy obwód głowy dziecka. Ja szyłam opaskę na obwód głowy 46 cm. Ponieważ mój materiał jest rozciągliwy to wykroiłam prostokąt o wymiarach 44 cm x 16 cm.


Zszywanie materiału


Wykrojony materiałowy prostokąt składamy na pół - tak by prawa strona była od wewnątrz. Spinamy szpilkami wzdłuż dłuższego boku a następnie przeszywamy ten bok na maszynie do szycia.
Teraz wywracamy materiał na prawą stronę. By uzyskać efekt przeplatania należy w odpowiedni sposób złożyć obydwa końce zszytego materiału.

opaska dla dziecka

jak uszyć opaskę


szycieTeraz zszywamy całość i w sumie opaska gotowa. Miejsce zszycia będzie niewidoczne bo schowa się pod przeplatanie które pięknie zdobi naszą opaskę. Jeżeli macie ochotę to doszyjcie do opaski jakieś ozdoby: kwiatek, naszywka czy cekiny mogą stanowić dodatkową ozdobę.

Powodzenia w szyciu!:)4 komentarze:

 1. Ta opaska jest naprawdę super, dobrze, że napisałaś jak ją zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba. Spróbujesz zrobić ją sama? Pozdrawiam

   Usuń
  2. Masę w przyszłości postaram się ją zrobić.

   Usuń
  3. Spróbuj- zobaczysz jakie to proste i ile daje satysfakcji wykonanie coś samemu:)

   Usuń