Kociaki Łobuziaki- gra rodzinna

planszówki


 Kociaki Łobuziaki


To kolejna fantastyczna gra dla całej rodziny. Bawi i uczy zapewniając doskonałą rozgrywkę. Proste zasady, krótki czas gry, piękna szata graficzna to tylko nieliczne z plusów tej rodzinnej gry planszowej.

Nasz kolekcja gier rodzinnych cały czas się powiększa. Dobrze mieć pod ręką kilka sprawdzonych gier i proponować je naszym Milusińskim. To gwarancja mile spędzonych, rodzinnych chwil, dobrej zabawy i zacieśniania więzi. 

Wspólne gry na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych dzieci i jak dobrze pójdzie będzie to ich miłe wspomnienie z dzieciństwa.


Jak grać w :" Kociaki Łobuziaki"?


Gra, którą chcę Wam gorąco polecić wydawnictwa " Nasza Księgarnia" teoretycznie dedykowana jest od 5 roku życia ale próbujcie zagrać w nią także z Waszymi czterolatkami- jest duża szansa, że sobie poradzą. Jedynym problemem może być jedynie sprawność manualna, która w tej grze jest wymagana. Możecie grać w nią w dwie osoby lub maksymalnie w 4. Czas jednej rozgrywki podany na opakowaniu to 20 minut- zwykle schodzi nam nieco dłużej, bo to nie wyścigi!:)

To co przyciąga uwagę dzieci i nie tylko to kolorowe opakowanie każdej zabawki. I w przypadku tej gry jest to mocny jej plus. Piękne pudełko, kolorowa grafika, grube i porządnie wykonane elementy oraz sznureczki w kilku kolorach. 

rodzinne planszówki


Tak jak już wspominałam gra posiada proste i przejrzyste zasady. Część z nich uzależniona jest od liczny graczy. Wystarczy rozegrać 2-3 tury i wszystko będzie jasne. W każdej chwili można je podejrzeć bo są wydrukowane na tyle opakowania gry lub też są spisane w tradycyjnej formie w postaci papierowej instrukcji.

Zabawa z dzieckiem


W opakowaniu znajdziecie wiele dopracowanych i kolorowych elementów. Są to 4 szpulki z błyszczącymi nitkami, 20 kart z obrazkami przedstawiającymi meble, 50 żetonów z obrazkami zabawek, figurka kota, będąca znacznikiem gracza rozpoczynającego grę no i oczywiście 4 duże plansze będące polami gry dla każdego gracza. 

jak bawić się z dzieckiem

 
W grze chodzi o to by zebrać jak najwięcej żetonów zabawek. Prowadzimy nasze nitki po planszy od jednego mebla do drugiego zgodnie z wybranymi przez nas kartami mebli. Oczywiście zachowujemy kolejkę ruchów. Osoba rozpoczynająca grę kładzie na środek kartę mebla i wszyscy gracze przeciągają swoją nitkę w jego kierunku. Gdy wszyscy wykonają ruch, każdy zabiera żeton zabawki, który spotkał na swojej drodze do wybranego wcześniej mebla. Żetony oprócz obrazków mają także swoje wartości. Na samym szczycie znajdują się żetony o najmniejszej wartości. Ich pobieranie z kupki odbywa się także w ustalonej kolejności- najpierw osoba rozpoczynająca grę a potem gracz siedzący po lewej stronie. Gdy wszyscy pobiorą żetony kolejną rundę rozpoczyna następna osoba. Gra trwa 12 rund. Po zakończeniu ostatniej rundy gracze sumują wartość zdobytych żetonów zabawek.

gra planszowa dla dzieci


Gra ma także wariant dla starszych graczy co czyni ją atrakcyjniejszą i dającą więcej możliwości. Sama fabuła gry jest interesująca i na pewno zaciekawi najmłodszych graczy. kolorowe nitki na szpulkach w rzeczywistości wyznaczają bieg kota. Plansze graczy to pokoje pełne zabawek, po których radośnie poruszają się nasze kotki. Im więcej zabawek napotka kot na swojej drodze tym więcej punktów zdobywamy. Przedstawiając w ten sposób zasady gry dzieciaki szybko puszczą wodzę fantazji i dadzą się wciągnąć w zabawę z kotkami.
Kociaki Łobuziaki to bardzo fajna propozycja na wspólną grę z dziećmi. Daje mnóstwo radości. Uczy przewidywania i planowania ruchów w grze. Kształci spryt i zręczność. Warto mieć ją pod ręką gdyż z pewnością dostarczy wielu miłych wrażeń całej Waszej rodzinie. Miłej gry!2 komentarze:

  1. Jestem przekonana, że na pewno jest się czym zainteresować.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak zdecydowanie. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci!

      Usuń