Jak wychować dziecko i nie zwariować?wychowanie i rozwój dziecka

Jak wychować i nie zwariować?

Hej. Zaczynam swoją przygodę z blogowaniem. Zabierałam się za to już od dawna, ale wiadomo jak to bywa z czasem i innymi przeciwnościami losu. Zanim przekonałam siebie, że pisanie bloga jest dla mnie to też minęło trochę czasu. Główną moją motywacją była chęć dzielenia się tym co już wiem i co przeżyłam na własnej skórze jeżeli chodzi o wychowanie i rozwój dziecka. Odkąd zostałam mamą zgłębiam ten temat nieustannie i cały czas wpadam na coś nowego, czegoś nie wiem, coś szukam itd. Kosztuje to mnóstwo czasu i energii ale nie potrafię inaczej! Chcę Wam trochę oszczędzić siedzenia godzinami w Internecie w poszukiwaniu informacji i stworzyć wpisy, które przeprowadzą Was przez ważne kwestie w wychowaniu dziecka. Wiecie- tak by wychować i nie zwariować. By się cieszyć macierzyństwem i ojcostwem. Osobiście mam wrażenie, że nowe tematy „kolejkują” mi się w głowie i czekają, aż je ogarnę. Mam nadzieję, że tutaj mi się to uda:)


Wychowanie dzieckaBycie mamą to wielka rzecz- jakże wymagająca i absorbująca ale jednocześnie satysfakcjonująca i bezcenna. Przyjście na świat naszej pociechy to oprócz ogromu szczęścia ogrom odpowiedzialności. Zależy jak podchodzimy do tego wyzwania. Ja z natury serio traktuje ważne wydarzenia w moim życiu, a zostanie mamą z pewnością plasuje się na ich szczycie.
Macierzyństwo to temat rzeka. Jest w nim tak wiele aspektów, że po kilku latach jesteśmy wykwalifikowanymi opiekunkami dziecięcymi, kucharkami, pielęgniarkami, animatorkami czasu wolnego, stylistkami, managerami itp. Na szczęście nie wszystkie umiejętności musimy posiąść od razu.

O czym będzie blog?


Będzie tu trochę o żywieniu dziecka, cechach rozwoju na poszczególne miesiące, akcesoriach dziecięcych, zabawkach, podróżach z dzieckiem, inspirujących książkach, hobby mamy i zobaczymy na co jeszcze znajdzie się czas i miejsce.
Cykl o rozwoju dziecka  rozpocznę od charakterystyki pierwszego roku życia z podziałem na miesiące. Opiszę każdy z nich, wspomnę o ważnych wydarzeniach i najistotniejszych faktach. W większości będę posiłkować się osobistymi notatkami, pewnie niektóre rzeczy przeoczyłam więc proszę o wyrozumiałość. To co u nas miało miejsce w danym miesiącu u Was mogło pojawić się w innym, więc nie traktujcie tego zbyt dosłownie. 

Pamiętajcie, że każde dziecko jest inne i wyjątkowe, dlatego też rozwój każdego z nich może przebiegać w innym tempie i w inny sposób. Są pewnie stałe i uniwersalne aspekty rozwoju- będę o nich pisać w odniesieniu do moich macierzyńskich doświadczeń.  Moja wiedza jest podparta także literaturą, studiami pedagogicznymi ale wiadomo dotarłam tylko do niektórych źródeł.

Wychowujmy i nie wariujmy! Czerpmy garściami z największej przygody, którą przyszło nam przeżyć. Życzę Wam pięknych owoców Waszej pracy i trudu włożonego w wychowanie i rozwój. Niech on  procentuje i daje Wam szczęście i satysfakcję!

Źródło zdjęcia: <a href='https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/sadzonka-nowego-wiosny-lasu-dla-dzieci_1150268.htm'>Designed by Freepik</a>

6 komentarzy:

 1. No, postawiłaś sobie ważne zadanie przed sobą. Powodzenia i wytrwałości. Każdy rodzic ma swój sposób na wychowanie i ich sposób jest najichniejszy ;) Czasem ciężko znaleźć konsensus :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię wyzwania a dzięki takim opiniom jak Twoja wiem, że to co robię ma sens:)

   Usuń
 2. Powodzenia zatem w prowadzeniu bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze podziwiam Matki - sama, mimo skończonej 30. wciąć nie potrafię zdecydować się na posiadanie dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko przyjdzie pewnie z czasem jak już poczujesz , że jest jakaś "wolna przestrzeń" w Twoim życiu, którą trzeba wypełnić to może być ten moment. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń