Jesienny stroik

Jesienny stroik

stroik na grób

W ramach relaksu i pożytecznego spędzenia czasu wolnego postanowiłam wykonać jesienne stroiki. Ostatnio było dużo szycia więc czas na zmianę. A taka forma spędzania wolnego czasu działa bardzo relaksacyjnie nie tylko na mnie. Mój synek ma wielką frajdę przebierając w różnych materiałach, bawi się nimi do woli a później chętnie pomaga przy tworzeniu moich kompozycji. Z takim pomocnikiem wszystko się uda:)
Stroiki, które powstaną można można trzymać w domu: na stole lub powiesić je na drzwiach. Moje jednak trafią na cmentarz do moich najbliższych z okazji Wszystkich Świętych. 
Jeżeli macie ochotę na więcej to zapraszam do szukania inspiracji na moim blogu.Co potrzebujemy do wykonania stroika?

- styropianowe koło,
- liście prawdziwe lub sztuczne,
- klej na gorąco,
- farby w sprayu: u mnie złota i srebrna,
- szyszki, żołędzie, kasztany, orzechy,
- sztuczne kwiaty,
- nitka, 
- nożyczki,

A teraz krok po kroku jak wykonać jesienny stroik?


Przygotowanie materiałów.

Zanim przystąpiłam do wykonania jesiennego stroika przygotowałam potrzebne materiały. Mowa tu o szyszkach, kasztanach, żołędziach i orzechach. Wyczyściłam je, osuszyłam i ułożyłam w kartonowym pudełku. Żołędziom przykleiłam czapeczki klejem na gorąco a następnie część ozdób spryskałam złotą farbą w sprayu a część srebrną. Robiłam to na zewnątrz w odległości ok. 30 cm. Po ok. pół godziny farba już wyschła i mogłam zacząć wykonywać mój jesienny stroik.


Materiały na jesienny stroik diy

Oklejamy styropianowe koło liśćmi.

Można do tego użyć prawdziwych liści ale nie mogą być wysuszone bo będą się kruszyć. Ja użyłam sztucznych liści. Przy sztucznych liściach niezbędny będzie klej na gorąco- radzę użyć rękawiczki ochronne bo jak sama nazwa wskazuje klej jest gorący. Prawdziwe liście można mocno obwiązać nitką i takie mocowanie  w zupełności wystarczy. Należy dobrać kolor nitki pod kolor liści,żeby nie rzucała się w oczy.
przygotowanie stroiku diy


Układamy elementy stroiku.
Teraz już możemy puścić wodzę fantazji i tworzymy swój własny niepowtarzalny stroik. Mój jak sama nazwa wskazuje miał być jesienny więc nie mogło zabraknąć w nim szyszek, żołędzi i kasztanów. Styropianowe koło ozdobione liśćmi to baza która daje wiele możliwości i w zależności od dodatków uzyskamy różne, ciekawe efekty. Ja na samym początku przykleiłam klejem na gorąco dwie wielkie szyszki, które stanowiły podstawę dla pozostałych elementów. Następnie przykładałam kolejne elementy i gdy już byłam pewna ostatecznej formy przyklejałam je klejem na gorąco. 

Różne kompozycje stroików okrągłych
Alternatywą do zdobienia liśćmi jest owinięcie styropianowego koła szeroką wstążką lub materiałem.
Okrągły stroik owinięty wstążką
Zbliżają się długie jesienne i zimowe wieczory więc do dzieła:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz